Tak mocno padał śnieg podczas meczu piłki nożnej, że Kostaryka chce rewanżu z USA

W piątek Kostaryka przegrała ze Stanami Zjednoczonymi 1-0 w jednym z ostatnich meczów eliminacji do Mistrzostw Świata. Nie są nie tylko nieszczęśliwi, że przegrali - nie są zadowoleni, że gra została w ogóle skończona. Padał śnieg tak mocno, że musieli użyć jasnożółtej piłki, aby zobaczyć, co się dzieje. Urzędnicy musieli okresowo przerzucać łopatami. A teraz Kostaryka składa oficjalny protest przeciwko FIFA, twierdząc, że gra nie powinna być kontynuowana.

Trudno wyjaśnić, jak śnieżna była ta gra. Oto kilka zdjęć, które Deadspin wyciągnął z telewizyjnej relacji z gry:

Oto kilka zrzutów ekranu z International Football News:

Gracze twierdzą, że gra była prawie niemożliwa. Pomocnik z Kostaryki powiedział Reuterowi, że „szczerze mówiąc, był to napad, hańba, nigdy nie grałem w grę w takich warunkach. Piłka nie byłaby widoczna ... gdybyśmy grali bez śniegu, pewnie byśmy wygrali. ”Inny pomocnik, Michael Barrantes, powiedział:„ Nie widziałbyś linii. Nie widziałeś piłki. Nie mogłeś grać.

Jorge Luis Pinto, trener Kostaryki, poprosił urzędników o przerwanie gry za dziesięć minut do drugiej połowy. Najwyraźniej trener USA Jurgen Klinsmann sprzeciwił się temu i gra została wznowiona. Następnie Pinto powiedział:

„Poprosiłem ich, żeby przestali. Powinny zawiesić polecenie sędziego - powiedział Pinto. „To było zawstydzenie. Była to zniewaga dla Kostaryki i przybywających tu ludzi. ”

Ale Federacja Piłkarska USA nie widzi tego w ten sposób. Ich prezydent, Sunil Gulati, powiedział dziennikarzom:

„Szczerze mówiąc, (zatrzymanie) nie byłoby na korzyść żadnej z dwóch drużyn, ponieważ obie grają we wtorek. Oczywiście martwisz się o bezpieczeństwo zawodników i możliwość zobaczenia piłki. Sędzia i komisarz meczu podjęli decyzję, że gra może być kontynuowana i myślę, że była to właściwa decyzja. ”

W Deadspin Greg Howard mówi, że nie powinno być rewanżu:

Ale o to chodzi. Pomimo całego horroru Kostaryka zakończyła grę. Skończyli grę.

Warunki, które potępili, były równie złe dla obu drużyn. Nie tak źle, ale nadal źle. Innego dnia Kostaryka mogła zremisować, a nawet pokonać nieuprawnioną drużynę USMNT, w której brakowało ośmiu graczy do kontuzji, a której szatnia była w stanie chaosu. Czy Pinto narzekałby wtedy?

USA twierdzą, że nie miały złych intencji zapraszania drużyny z Ameryki Środkowej do Denver na mecz. Następnie USA grają w Mexico City i wcześniej chciały zagrać na wysokości. Fani Kostaryki nie są tego tacy pewni. Trenerzy z Kostaryki mieli 24 godziny po meczu, aby złożyć oficjalny protest, ale najszybsza FIFA zdecyduje o czymkolwiek w związku z grą w tym tygodniu.